otrdiena, 2017. gada 17. janvāris

Sāciet jauno gadu ar budžeta izveidošanu

Katru reizi, kad Jūs saņemat algu, atlieciet naudas summu, kas Jums ir nepieciešama Jūsu rēķiniem un izdevumiem. Jūs varat to ievietot atsevišķā rēķinu maksājumu kontā (un tikai izmantot to, lai nomaksātu rēķinus), glabāt zeķē vai izmantot aplokšņu metodi, kas labāk der Jums. Svarīgi ir novērst kārdinājumu tērēt šo naudu.

Kad esat sadalījis budžeta līdzekļus, viss, kas paliek pāri, ir Jūsu tēriņu nauda! Ideālā gadījumā Jums vajadzētu būt naudai, ko ievietot krājkontā, bet vissvarīgākais ir, ka Jums ir pietiekami daudz naudas, lai segtu savus rēķinus bez sarežģījumiem. Pēc tam, kad esat pieradis pie šī vienkāršā budžeta, Jūs varat sākt to mainīt pēc saviem ieskatiem. Bet, ja šī pamata stratēģija Jums der lieliski, kādēļ to mainīt?

Ietaupi ar budžeta palīdzību. Atskatieties uz saviem izdevumiem un sāciet meklēt izdevumus, kurus Jūs esat veikuši, bet bez kuriem Jūs varētu pavisam noteikti iztikt. Cik bieži Jūs dodaties uz restorāniem? Braucieni uz MacDonalds? Ir laiks apturēt šos tēriņus un atgūt visu šo naudu, kas, šķiet, pazūd katru mēnesi, jo Jūs nevēlaties pamosties vienu dienu un brīnīties, kāpēc Jums nav nekādas naudas nākotnei.

Te ir galvenais budžeta āķis. Jums ir informācija par to, kur Jūs tērējat savu naudu. Tagad tā vietā, lai skatītos uz pagātnes tēriņiem, pārnesiet šos izdevumus uz nākamo mēnesi. Ja Jūs pierakstīsiet visus savus izdevumus nākamajam mēnesim un atliksiet līdzekļus šiem gaidāmajiem izdevumiem, Jūs jau būsiet uzvarējuši pusi cīņas. Tas nodrošina, ka Jūsu rēķini tiek nomaksāti, un katram eiro būs sava vieta nākamā mēneša budžetā.

Viens pēdējais vārds par personīgā budžeta izveidošanu. Esiet pacietīgi pirmos pāris mēnešus, ja budžets nedarbojas, kā bija plānots. Paies neliels laiks, lai sāktu šo procesu, bet trešajā mēnesī Jums vajadzētu sākt novērot panākumus un izmaiņas un jau pavisam drīz Jūs varēsiet lieliski kontrolēt savu finanšu nākotni.