piektdiena, 2016. gada 30. decembris

Kas vajadzīgs pārkreditācijai

Pārkreditējoties jaunā izvēlētā kredītiestāde noteikti ņems vērā tavu kredītvēsturi, tavus ikmēneša ienākumus, to regularitāti un kredīta apjoma lielumu. Ja iepriekš ir kavēti kredītsaistību maksājumi, potenciālais kreditors to nopietni izvērtēs un tev jābūt pamatojamiem argumentiem kāpēc šie maksājumi ir kavēti. Dažreiz pārkreditācijas iemesls ir, ja esošais kreditors nepiekrīt mainīt esošos līguma nosacījumus, jeb prasa nesamērīgu komisijas maksu par šo pakalpojumu.

Kā jau minēts, - var veidoties situācija, kad ir vēlme vairākus kredītus (piemēram - studiju, hipotekāro, patēriņa, kredītu pret auto ķīlu) apvienot vienā kredītā, līdz ar to samazinot kopējo ikmēneša maksājumu, taču esošais kreditors nepiekrīt, līdz ar to arī nākas meklēt jaunu kreditoru.

Ļoti izdevīgi ir pārkreditēt vairākus ātros kredītus un patēriņa kredītus, jo šiem kredītiem ir augstas procentu likmes. Gadā procentu likmes šiem kredītiem var sasniegt vairākus simtus procentu, kā arī soda sankcijas par savlaicīgi neapmaksātu ikmēneša kredītmaksājumu var sasniegt pat vairāk kā 1% dienā, kas ir stipri ievērojama summa. Šajā gadījumā izmaksu samazinājums būs ievērojami jūtams. Vēlme samazināt ikmēneša kredītmaksājumus var strādāt par labu un nopietnu motivāciju pārkreditēties.

Arī hipotekāro kredītu pārkreditējot un samazinot vien pāris procentus, ilgtermiņā iegūsi vairāku tūkstošu eiro. Hipotekārais aizņēmums Latvijā vidēji ir no 20-160 tūkstošiem eiro un pie šādām lielām summām arī 1% zemāka likme veidos ievērojamu ietaupījumu. Pārkreditēšana vajadzīga arī situācijā, ja, piemēram, vēlies saņemt papildus summu dzīvokļa remontam, varbūt mašīnas iegādei. Iespējami divi varianti, - doties pie esošā kreditora ar lūgumu papildus naudas izsniegšanai pie jau esoša kredīta, taču ja esošais kreditors nepiekrīt, meklēt jaunu kreditoru, ar kuru vienoties par kredīta pārņemšanu un papildus naudas summas izsniegšanu pie esošā kredīta. Jebkurā dzīves situācijā, atceries - aizņemies atbildīgi!