trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

Kāpēc veidot budžetu

Kā Jūs zināt no Jūsu personīgajām finansēm, budžeta plānošana ir svarīga, lai izvairītos no stresa, un paredzētu ārkārtas situācijas. Bez izdevumu plāna, Jūs varat viegli pārtērēt savus līdzekļus. Savā satraukumā, Jūs varat pasūtīt pārāk daudz inventāra pārāk ātri, vai iztērēt visu Jūsu reklāmas budžetu par neveiksmīgu kampaņu. Jums var būt nepieciešams algot darbiniekus, iegādāties apdrošināšanu, maksāt negaidītus nodokļus, vai nomainīt bojātus produktus. Pārāk bieži, jaunu uzņēmumu īpašnieki aizpilda šos robus ar kredītu, tikai, lai veltītu savu peļņu maksājumiem, nevis liktu to atpakaļ biznesā. Pat tad, ja resursi ir ierobežoti, budžets tur Jūs uz ceļa, lai Jūs varētu paplašināt savu uzņēmējdarbību, nevis savu parādu.

Kā veidot budžetu

Ja Jūs veicat pasūtījumu, Jūsu budžets jau ir izveidots. Ja vien nerodas neparedzētas grūtības, pieturieties pie šī plāna, lai palielinātu peļņu. Ja Jūs pārdodat rotaļlietas kā daļu no savu, biznesa, Jums ir nepieciešams izstrādāt savu budžetu. Lai to izdarītu, ņemiet vērā rotaļlietu skaitu, ko Jūs varat reāli pārdot gadā, un cik daudz Jūs par tām maksājat. Ja neesat pārliecināti, pārbaudiet tirdzniecību un veiciet tirgus izpēti. Ietveriet ražošanas, reklāmas un ekspluatācijas izmaksas, ieskaitot nodokļus. Ja Jums ir kredīts, pievienojiet savus maksājumus. Tā kā negaidītais vienmēr notiek, atstājiet vietu, lai veidotu uzkrājumus ārkārtas gadījumiem, juridiskiem pakalpojumiem, inventāram, vai iespējām.
Neplānojot gaidāmos izdevumus - Veidojot ikmēneša budžetu, vienmēr ir noderīgi saglabāt noteiktu naudas summu konkrētā kategorijā, pat ja Jums nav šo izdevumu attiecīgajā mēnesī. Piemēram, pieņemsim, ka Jūs maksājat Jūsu auto apdrošināšanu katrus sešus mēnešus. Ir svarīgi ietvert maksājumu budžetā, un sadalīt to ar seši. Tad katru mēnesi Jūs varat atlikt summu apdrošināšanas maksājumam, lai to vēlāk būtu vieglāk veikt. Ja Jūs varat darīt to pašu ar visiem periodiskajiem izdevumiem, Jums būs vieglāk uzturēt sabalansētu budžetu katru mēnesi.