pirmdiena, 2016. gada 11. aprīlis

Aizņemties vai neaizņemties?

Šodienas tēma ir ļoti aktuāla daudziem Latvijas republikas iedzīvotajiem. Jautājums ir pavisam vienkāršs. Aizņemties vai slīgt nabadzībā?

Nabadzība ir tāda lieta ar ko mēs noteikti nevēlamies saskarties, tāpēc bieži vien cilvēks lemj par labu tieši kredīta ņemšanai, tā vietā, lai slīgtu nabadzībā. Mūsdienās ir daudz un dažādas iespējas kā aizņemties naudu. Ja esi nabadzīgs, ar zemu algu vai strādā neoficiāli, tad no bankām aizdevumu nesaņemsi. Šādās situācijās palīgā nāk nebanku aizdevēji, kas izsniedz patēriņa kredītus, ātros kredītus un piedāvā dažādas iespējas izmantot kredītlīniju, kas ļauj tev iepirkties pat tad, ja konta bilance ir nulle vai mazāka.

Tomēr pirms aizņemšanās ir jāpadomā, vai tas tiešām atrisinās tavu finansiālo situāciju. Ar to es gribētu teikt, ka vienmēr pienāk laiks, kad šis aizdevums ir arī jāatmaksā un ja tu joprojām esi finansiālās grūtībās tad, kad ir pienācis laiks atmaksāt aizdevumu, būs jāaizņemas vēl vairāk tādējādi ieslīgstot bezizejā, jo parādi kļūs aizvien lielāki. Tomēr, ja nav naudas pat maizes iegādei un nabadzība ir sasniegusi savu kulmināciju tavā dzīvē, tad ir nopietni jāpārdomā savas dzīvē izdarītās izvēles un jāmēģina rast risinājumu, nevis ķerties pie pirmā salmiņa, kas pagadās.

Es visu daru saplānoti. Vienmēr domāju divus trīs vai pat piecus soļus uz priekšu. Dzīve ir kā viena liela šaha partija, kurā uzvarēt nav iespējams, to var tikai spēlēt un censties nostādīt sevi labākā pozīcijā. Ja tu tiešām domā ņemt kredītu tā vietā lai slīgtu nabadzībā, tad pirmkārt- izdomā plānu. Otrkārt - atrodi darbu. Otrajam punktam obligāti ir jābūt pirmajā punktā. Lai nenostādītu sevi vēl sliktākā pozīcijā nākotnē, meklē darbu, kurā tu spēj nopelnīt pietiekoši, lai izdzīvotu neaizņemoties papildus līdzekļus, kā arī, lai varētu atmaksāt aizdevumu.