svētdiena, 2016. gada 10. janvāris

Apmācība jaunajiem kredītu interesentiem

Jaunie studenti dodas uz augstskolu vai tehnikumu, sākot mācības ar lielu studiju kredītu. Šie kredīti bieži vien ir viņu pirmais solis finanšu pasaulē. Studentu kredīti tiek uzskatīti par labu parādu. Ja absolvents nezina, kā rīkoties ar ikmēneša rēķiniem, kad maksājumi sākas, tas var radīt ilgtermiņa parādu problēmas.

Kur lai jaunieši iemācās izmantot kredītkartes un neiztērēt visu pieejamo limitu, līdzsvarot maksājumus par studiju kredītiem, pieskaitīt to ikdienas izdevumiem un tad sastādīt ikmēneša budžetu ar jauniešiem, kas tikai vēlas izklaidēties?

Tā kā daudziem no šiem jauniešiem nav bijis nekādu finansiālu apmācību vai norāžu, ir pārāk daudz jauniešu, kas sāk savu kredītvēsturi negatīvi.
  • Ikmēneša budžetam nav izdevies segts studiju kredītu, palielinot galīgās kopējās izmaksas.
  • Neveikti maksājumi un augsti kredītu izmantošanas rādītāji saglabā kredītvēsturi sliktā stāvoklī.
  • Pārāk daudz darījumu ar ātro kredītu aizdevējiem internetā notērē ienākumus, ko citādi varētu izmantot, lai veiktu maksājumus.
  • Naudas tērēšana par īri, automašīnu vai elektroierīcēm, ar cerību, ka drīz jaunietis atradīs labi apmaksātu darbu.
Kur jaunieši var vērsties pēc finanšu palīdzības? Ja vecāki nav labs resurss, var būt uzticams ģimenes loceklis vai draugs, kas var palīdzēt ar gudrību.

Pēc tam, kad jaunietis zina, kā izvēlēties labāko banku, izveidot pensijas fondu, palielināt uzkrājumus, pārvaldīt kredītkartes un neiekrist rutīnā, izmantojot citus līdzekļus, piemēram, ātros kredītus, viņiem būs daudz vieglāk, kad būs pienācis laiks iegādāties jaunu automašīnu vai mājokli.