trešdiena, 2014. gada 5. novembris

Kāda ir aizdevuma jēga?

Pieteikšanās kredītam, ir solis, kas būtu sevišķi rūpīgi jāapdomā. Jāsaprot, ka piesakoties aizdevumam, tas arī būs pēc kāda laika jāatgriež atpakaļ aizdevējam. Tādēļ ir sevišķi rūpīgi jāapsver sava finanšu situācija, lai vēlāk kad kredīts būs jāatgriež nerastos sarežģījumi. Tomēr kredīts daudzās situācijās var būt arī noderīgs vai pat nepieciešams. Tādēļ piesakoties kredītam būtu jāizvērtē, kādiem mērķiem kredīts tiek ņemts.

Kredīts investīcijām vai attīstībai


Šāds kredīts ir noderīgs un nākotnē noteikti atmaksāsies. Piemēram, tiek paņemts kredīts studiju maksas segšanai, tādējādi pēc studiju beigām tiek iegūta labāka izglītība un paveras labākas darba iespējas ar augstāku algu. Kredīts auto iegādei, lai varētu doties uz labāk atmaksātu darbu, kas atrodas citā pilsētā. Arī šis kredīts ilgtermiņā atmaksājas ar uzviju, tiek iegūta iespēja pelnīt vairāk, kā arī tiek iegūta personiskā automašīna. Tikpat labi pie izdevīgiem kredītiem var pieskaitīt kredītus, kas tiek ņemti jaunas sadzīves tehnikas pirkšanai, jo piemēram pērkot jaunu sadzīves tehniku, ir iespējams ietaupīt elektroenerģiju, ūdeni u.t.t. Arī šādi kredīti ir attaisnojami, jo tos var uzskatīt par ieguldījumu sevī.

Kredīts luksuss precēm


Izdevumi par atpūtu un izklaidi labāk būtu jāapmaksā ar naudu, kas jau ir nopelnīta vai iekrāta. Jo ar šādiem tēriņiem tiek apmierinātas īstermiņa vēlmes, kuri var radīt ilgtermiņa finanšu grūtības. Šādus aizdevumus nevar uzskatīt par labāko izvēli, kas izdarīta aizņemoties kredītu. Turklāt finansēt luksuss preces vai pakalpojumu iegādi ar kredīta palīdzību, nevar uzskatīt par labāko izvēli. Par katra kredīta izmantošanu ir jāmaksā un ja ar kredīta palīdzību tiek maksāts par luksuss precēm vai pakalpojumiem, tas nozīmē, ka tā augstā cena tiek vēl mākslīgi paaugstināta. Ikviens, kas šādas preces vai pakalpojumus finansē ar kredītu palīdzību, ātri vai vēlu iekļūst parādos, no kuriem grūti ir izkļūt.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru